Aktywny inżynier

Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich studentów, którzy nie są objęci obowiązkowymi zajęciami z wychowania fizycznego na zajęcia fakultatywne pt. „Aktywny Inżynier”.
Uczestnicy zajęć będą mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat odpowiedniego żywienia, wzięcia udziału w zajęciach na hali, bądź na siłowni i sali fitness oraz… udziału w badaniach naukowych!
Najnowsze urządzenia monitorujące reakcje indywidualne na wysiłek fizyczny w czasie zajęć umożliwią poznanie wysiłkowych możliwości własnego organizmu. Studenci będą mieli możliwość poznania swojego organizmu poprzez określenie indywidualnych wartości: maksymalnego poboru tlenu (VO 2 max), progowych i maksymalnych częstości skurczów serca (HR) i komponentów masy ciała. Prosty nieinwazyjny test Astranda na cykloergometrze rowerowym oszacuje poziom wydolnościowy badanych . Daje to szansę modelowania tych parametrów i podniesienia ich na wyższy poziom. Sprawność krążeniowo-oddechowa i pomiar komponentów masy ciała są ogólnie uważane za kluczowe w ocenie optymalnego zdrowia.
Ze względu na charakter fakultatywny proponowanych zajęć , przed zapisaniem się bardzo prosimy o porównanie proponowanych terminów z Państwa planem zajęć!

Link do zapisów: https://goo.gl/forms/w1wEbEGwMwZ5ldjt2
W razie pytań prosimy o kontakt: aktywnyinzynier@gmail.com