Gala AZS Kraków 2023

Za nami uroczysta Gala podsumowująca sezon sportowy 2022/2023 w wykonaniu AZS Kraków. Uroczystość, która odbyła się 18.10 w obiektach AWF Kraków zgromadziła najważniejszych przedstawicieli sportowego środowiska akademickiego. AZS Politechnikę reprezentowali m in. dyrektor CSiR PK mgr Małgorzata Kardas, rektor ds. studenckich, dr inż. Marek Bauer oraz prezes AZS PK, mgr inż. Krzysztof Pszczółka.

Oficjalnego otwarcia Gali dokonał prof. Michał Spieszny, prezes AZS Kraków. Najważniejszym punktem otwarcia było podkreślenie tendencji zwyżkowej, jeśli chodzi o liczbę osób trenujących w ramach AZS.

Podczas wystąpień podsumowano dokonania małopolskich sportowców występujących w ramach AZS. Wyróżniono członków KU AZS Politechniki Krakowskiej, którzy swoimi osiągnięciami przyczynili się do bardzo pozytywnego wizerunku naszej uczelni pod kątem sportowym.

W klasyfikacji końcowej małopolskich uczelni AZS Politechnika znalazła się na trzecim miejscu, będąc dumna z lokaty na podium.

– To zachęca do starań w dziedzinie sportu, niezależnie od dyscypliny. Pamiętajmy, że droga naukowa oraz zawodowa nie musi wykluczać podejmowania aktywności fizycznej, co niesie korzyści dla zdrowia, ale też gwarantuje olbrzymią satysfakcję. Politechnika Krakowska na pewno nie zapomni o sporcie – podkreśliła dyrektor CSiR PK, mgr Małgorzata Kardas.

Fot. AZS Kraków