Mistrzostwa PK w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

W dniach od 30 marca do 2 kwietnia odbywały się 68. Mistrzostwa Politechniki Krakowskiej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Studenci, pracownicy i absolwenci PK rywalizowali w slalomie i slalomie gigancie na zboczach Kasprowego Wierchu. Za organizację wydarzenia odpowiedzialne były Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej oraz Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Krakowskiej.
Mistrzostwa Politechniki Krakowskiej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie (do 1998 r. Mistrzostwa PK w narciarstwie alpejskim) odbywają się od 1953 r. Inicjatorami pierwszych zawodów byli m.in. studenci z Zakopanego i członkowie AZS PK. Głęboko zakorzenione w tradycji PK wydarzenie, cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności uczelni.
W tym roku pogoda okazała się dość kapryśna i uczestnikom towarzyszyła mgła i opady śniegu z deszczem, co jednak nie przeszkodziło w rozegraniu zawodów.
Podajemy wyniki:
Dzień I, Slalom gigant
Kategoria snowboard – pracownicy:
  1.  Mariusz Twardowski
Kategoria snowboard – absolwentki:
  1.  Maria Zeljaś
Kategoria snowboard – absolwenci:
  1.  Maciej Dziubiński
Kategoria snowboard – studentki:
  1.  Zofia Całka
  2.  Wiktoria Włodarczyk
  3.  Anna Wójcik
Kategoria snowboard – studenci:
  1.  Piotr Szwarc
  2.  Bruno Włodarczyk
  3.  Filip Czapla
Kategoria narciarstwo – pracowniczki grupa 1:
  1.  Zuzanna Podgórna
  2.  Dorota Kram
  3.  Aleksandra Dankiewicz-Wisz
Kategoria narciarstwo – pracowniczki grupa 2:
  1.  Marta Tomczyk
  2.  Karolina Robotycka
  3.  Magdalena Cora
Kategoria narciarstwo – pracownicy grupa 1:
  1.  Leszek Wojnar
  2.  Adam Jarząbek
  3.  Piotr Pitala
Kategoria narciarstwo – pracownicy grupa 2:
  1.  Tomasz Węgiel
  2.  Leszek Bednarz
  3.  Tadeusz Wolny
Kategoria narciarstwo – pracownicy grupa 3:
  1.  Krzysztof Włodarczyk
  2.  Piotr Celewicz
  3.  Jacek Husakowski
Kategoria narciarstwo – absolwentki:
  1.  Anna Bieś
  2.  Małgorzata Bereźnicka
Kategoria narciarstwo – absolwenci:
  1.  Piotr Karolus
  2.  Tomasz Kępa
  3.  Przemysław Stachowicz
Kategoria narciarstwo – studentki:
  1.  Paula Tylek
  2.  Martyna Sikora
  3.  Katarzyna Czerlunczakiewicz
Kategoria narciarstwo – studenci:
  1.  Paweł Jaksina
  2.  Filip Nowak
  3.  Mateusz Tarczyński
Dzień II, Slalom
Kategoria snowboard – pracownicy:
1. Mariusz Twardowski
Kategoria snowboard – absolwentki:
1. Maria Zeljaś
Kategoria snowboard – absolwenci:
1. Maciej Dziubiński
Kategoria snowboard – studentki:
1. Wiktoria Włodarczyk
2. Anna Wójcik
3. Zofia Całka
Kategoria snowboard – studenci:
1. Filip Czapla
2. Piotr Szwarc
3. Bruno Włodarczyk
Kategoria narciarstwo – pracowniczki grupa 1:
1. Zuzanna Podgórna
2. Aleksandra Dankiewicz-Wisz
3. Dorota Kram
Kategoria narciarstwo – pracowniczki grupa 2:
1. Karolina Robotycka
2. Alicja Półtorak-Filipowska
3. Agnieszka Majka-Pauli
Kategoria narciarstwo – pracownicy grupa 1:
1. Leszek Wojnar
2. Wacław Pielichowski
3. Adam Jarząbek
Kategoria narciarstwo – pracownicy grupa 2:
1. Leszek Bednarz
2. Tomasz Węgiel
3. Marek Pyka
Kategoria narciarstwo – pracownicy grupa 3:
1. Piotr Celewicz
2. Krzysztof Włodarczyk
3. Jacek Husakowski
Kategoria narciarstwo – absolwentki:
1. Anna Bieś
2. Małgorzata Bereźnicka
Kategoria narciarstwo – absolwenci:
1. Przemysław Stachowicz
2. Tomasz Kępa
3. Bartosz Huk
Kategoria narciarstwo – studentki:
1. Paula Tylek
2. Martyna Sikora
3. Katarzyna Czerlunczakiewicz
Kategoria narciarstwo – studenci:
1. Paweł Jaksina
2. Leon Blanc
3. Filip Nowak
Tegoroczna edycja Mistrzostw Politechniki Krakowskiej w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie wspierana była przez Gminę Miasto Kraków oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Plakat