Uroczysta Gala AZS w Warszawie

W dniach 24-26 października w warszawskim Muzeum POLIN odbyła się oficjalna Gala Akademickiego Związku Sportowego, podczas której dokonywano m in. podsumowań osiągnięć w minionym roku akademickim przez uczelniane środowiska sportowe. Politechnikę Krakowską reprezentowali dyrektor CSiR, mgr Małgorzata Kardas i prezes KU AZS PK, mgr inż. Krzysztof Pszczółka.

Spotkanie było również okazją do przeprowadzenia Kongresu Sportu Akademickiego, a sekretarz generalny AZS, Dariusz Piekut przekonywał – To był dla AZS-u bardzo dobry rok, w którym pokazaliśmy, że w naszych klubach i zawodnikach drzemie ogromny potencjał.

Podczas uroczystości organizowano liczne panele dyskusyjne, których tematyka dotyczyła sportu z udziałem osób niepełnosprawnych i współpracy sportu akademickiego ze środowiskiem biznesowym. Podkreślono sukcesy Akademickiej Reprezentacji Polski, która podczas Zimowej Uniwersjady w Lake Placid zdobyli 17 medali, co stanowi drugi najlepszy wynik w historii. Rekord padł z kolei podczas letniej Uniwersjady w Chengdu, skąd Polacy przywieźli aż 43 medale.

Wyróżniono i nagradzano także uczestników Akademickich Mistrzostw Polski.

Czytaj więcej na stronie: AZS.pl

Fot. AZS.pl