Za nami III Mityng Lekkoatletyczny

Dla politechnicznych fanów sportu 14 października był pełnym emocji dniem. Najpierw na stadionie WKS Wawel odbył się III. Mityng Lekkoatletyczny stanowiący swego rodzaju sportową inaugurację roku akademickiego.

 

Chłopak z długimi włosami skacze w dal.

III. Mityng Lekkoatletyczny zainaugurował sportowy rok akademicki 2023/2024 na Politechnice Krakowskiej. Rozegranych zostało 12 konkurencji (sześć dla kobiet i sześć dla mężczyzn), w których udział wzięło 40 osób. Wśród nich było sporo studentów pierwszego roku, którzy wyrazili chęć dołączenia do KU AZS PK.

Grupa kobiet biegnie na bieżni.

 

Jedną z konkurencji był bieg na 100 m. W rywalizacji pań najszybciej dystans ten pokonała Natalia Zakrzewska, zaś wśród mężczyzn zwyciężył Patryk Bednarz. W biegu na 400 m kobiet pierwsze miejsce zajęła Monika Małek, a wśród panów zwyciężył Krzysztof Filipek. Podczas mityngu odbył się także bieg na 800 m kobiet, w którym kolejny sukces odniosła Natalia Zakrzewska. Z kolei w biegu na 1500 m mężczyzn wygrał Filip Buliński.

Oprócz biegów na różnych dystansach podczas mityngu odbyła się także rywalizacja w skoku w dal, wzwyż i w pchnięciu kulą. Najdalszy skok wśród pań wykonała Martyna Dziedzic, a wśród panów Patryk Bednarz. W skoku wzwyż kobiet najlepsza była Julia Kuźniar. W tej samej dyscyplinie wśród mężczyzn zwyciężył Filip Kostkiewicz. W pchnięciu kulą pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Kuzora, a w rywalizacji panów wygrał Adam Zagrodzki.

 III. Mityng Lekkoatletyczny można z całą pewnością zaliczyć do bardzo udanych wydarzeń. Wyniki poszczególnych konkurencji były na prawdę imponujące, a organizacyjnie wszystko było dopięte na ostatni guzik. Do tego pogoda była wręcz idealna, słońce świeciło nam nad Stadionem WKS Wawel przez cały czas. Bardzo się cieszę, że to wydarzenie na stałe się wpisało w nasz kalendarz i już teraz mogę zaprosić na kolejną edycję, która odbędzie się 12 października 2024 – mówi Krzysztof Pszczółka, Prezes AZS PK.